• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Olśniewająca Korea, w którym miejscu tkwi jej sekret?

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest największym sąsiadem Polski, to jednak w kwestii turystyki kraj ten wciąż jest stosunkowo mało znany – o wiele częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą leży kraj oferujący szereg rewelacyjnych rzeczy. Jeżeli zatem szukamy dla siebie rzeczywiście interesującego miejsca, to jak najbardziej warto trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do tych absolutnie najważniejszych miast na terenie tego kraju należy rzecz jasna znajdujący się w pobliżu polskiej granicy Lwów, który przez całe stuleci należał do naszego kraju – właśnie dlatego obecnie znajdziemy w nim całe mnóstwo śladów polskiej kultury. Ukraina jest jednak tak rozległym krajem, że dobrze jest pojechać trochę dalej na wschód, gdyż także i tam znajdziemy coś ciekawego. Świetnym przykładem jest chociażby Kijów, który obecnie z całą pewnością zalicza się do zdecydowanie najpiękniejszych europejskich stolic.
Wybierając się na Ukrainę możemy zwiedzić tak mnóstwo interesujących atrakcji, że w czasie jednej wycieczki raczej nie zdołamy poznać jej w całości. Równocześnie jednak warto bliżej się nią zainteresować, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części znajdziemy całe mnóstwo śladów polskiej kultury, zatem może to być doskonała lekcja historii.

1. Znajdź więcej

2. Sprawdź tutaj

3. Zobacz szczegóły

4. Przeglądaj

5. Tutaj

Categories: Podróże

Comments are closed.